Whatsapp Üzerinden Satış nasıl Yapılır?

whatsapp

Whatsapp artık dünyada ve ticarette iletişimi değiştiren temel uygulamalardan birtanesi E-ticaret sitesi kurmak sadece kurma işlemi ile bitmemektedir, teknolojinin her geçen gün hayatımızda etkisinin artmasıyla birçok işletme bu teknolojik özellikleri kullanarak rakiplerinin önüne geçme fırsatı yakalıyor. Son dönem uygulamalarından birisi olan Whatsapp’ta bu alanda işletmeler için birçok fırsatı beraberinde getiriyor. İşletme hesabı üzerinden otomatik mesajlaşma özelliği, sanal mağaza açmak şansı olmuş olan herkesin dikkatini çeken bir özelliktir. Whatsapp üzerinden sipariş alma özelliği, Whatsapp dan sipariş alma durum özelliği gibi birçok özellik işletmeler tarafından kullanılmakta ve kısa sürelerde bu özellikle işletmelere kar sağlamaktadır. Peki sizlerin de kullanması gereken önemli özelliklerden birisi olan Whatsapp Üzerinden Sipariş alma özelliği nasıl kullanılır. Bu yazımızda Whatsapp Üzerinden Sipariş Nasıl Alınır ve pazarlama nasıl yapılır bunu inceleyeceğiz.

Whatsapp üzerinden sipariş nasıl alınır diye soran kişilerdenseniz bir işletmeniz var demektir. Bu nedenle işletmelerin işini kolaylaştırmak için Whatsapp’ın son dönemlerde piyasaya sürdüğü Whatsapp Business kullanmanızı önereceğiz. Whatsapp Business özelliği işletmelerin cep telefonu veya sabit hat telefon numarasıyla kayıt olabileceği bir uygulamadır.

Uygulamayı kurduktan sonra işletmesi olan kişiler Whatsapp Business üzerinden kendisiyle iletişime geçmek isteyen kişilere otomatik mesaj atabilmekte,ki bu çok ödenmli klasik sorulara / etiketi ekleyerek hızlıca cevap verebilirsiniz mağaza adresi kargo takip linki hoşgeldin mesajı iade değişim mesajı defalerca aynı şeyleri yazmaktan kurtarıyor müşterilerine belirli etiketler ekleyebilmekte, adres ve konum bilgisi paylaşabilmektedir. Bu nedenle Whatsapp business, whatsapp üzerinden sipariş alırken kullanabileceğiniz en iyi uygulamadır. Whatsapp business kullanmak için uygulamayı indirmeniz ve işletme profili ayarlarınızı yapmanız gereklidir. Bunun sonrasında Whatsapp sipariş hattı üzerinden müşterilerinizle iletişiminizi daha canlı bir şekilde sürdürebilirsiniz. ve ek olarak kataloglar oluşturarak hızlı şekilde ürünleri gösterebilirsiniz . bir sonraki aşaması ise api kullaranak chat bot özelliği bu uygulamayı suanda en iyi kullanan site sefamerve.com dur geliştirdikleri api sayasinde bekleme sürelerini çok kısaltmıştır.

E-ticaret Sitenize Whatsapp Üzerinden Sipariş Verme Alanı Ekleyin

Whatsapp üzerinden sipariş nasıl alınır sorusunun aslında birçok yanıtı olduğunu söylemek mümkün; internet siteniz, facebook sayfanız, twitter ve instagram hesaplarınızda whatsapptan sipariş almak için yönlendirmeler yapabilirsiniz.

E-ticaret siteniz üzerinde kullanacağınız whatsapp widgetları ile sizler de kolay bir şekilde whatsapp üzerinden sipariş alabilirsiniz. Bunun için ürününüzün bulunduğu sayfaya Whatsapp Destek Paneli eklemeyi tercih edebilirsiniz.  Whatsapp sipariş modülü üzerinden daha kolay bir şekilde sipariş alabilirsiniz. bu konuda bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.

Whatsapp Sipariş Hattınızın Numarasını Instagramda Paylaşın

Son dönemlerde instagram üzerinde birçok butik hesabının Whatsapp Üzerinden sipariş alarak gelirlerini arttırdığına tanık olmaktayız. Genel olarak bu butik hesapları incelendiğinde Whatsapp için herhangi bir yazılım kullanmadıkları apaçık ortada. Genellikle instagram story özelliği üzerinden satışını yaptıkları ürünlerin fotoğraflarını paylaşan kadın ve erkek butikleri takipçilerine küçük mesajlarla whatsapp üzerinden sipariş verebileceklerini hatırlatıyor.

Sizler de Whatsapp üzerinden sipariş almak isteyen bir işletmeyseniz eğer instagram ve facebook gibi uygulamalarda paylaşacağınız storylerde takipçileriniz için whatsapp sipariş hattınızın numarasını verebilir ve whatsapp üzerinden sipariş almaya başlayabilirsiniz. Bununla beraber profilinizin biyografi alanına da koyacağınız telefon numarasını kullanarak takipçilerinizin sipariş verebileceğini de hatırlatabilirsiniz. Eminiz ki Instagram’da yapacağınız bu uygulamalar zamanla gelirinizin artmasına ve müşteri kitlenizin çoğalmasına olanak sağlayacaktır.