E-ticare Giriş

eticaret

Geçmişte, kullanıcıların internet ortamında ödeme yapmak ile ilgili kaygılarından dolayı, e-ticaret yeteri kadar rağbet görmüyordu. Günümüzde ise bu tip kaygılar günden güne azalıyor ve kullanıcılar internet üzerinden alışverişi daha çok tercih eder hale geliyorlar.

eticaret

E-TİCARET

Pandemilerin ve işin vermiş olduğu yoğunlukla dışarı çıkıp mağazaya gitmek yerine oturduğumuz yerden sipariş vermek daha kolay geliyor düşünsenize sizinde 7/24 açık bir mağazanız veya dükkanınızın olduğunu harika değil mi?

Bu durumun yarattığı geniş pazardan faydalanmak isteyen girişimciler kendi sanal mağazalarını açıyorlar. Böylece e-ticarete giriş yapmaya karar veriyorlar.

Diyelim ki e-ticaret yapmaya karar verdiniz. İnternette hepimizin bildiği gibi birçok para kazanma yöntemleri var. Nasıl bir işe girişiyorsunuz? Nedir, ne değildir? E-ticarete giriş yapacaksınız ama hangi alanda ne iş yapacaksınız? Nasıl bir alana yönelmeyi tercih edeceksiniz? Hangi ürünleri satmayı düşünüyorsunuz? Öncelikle şunun yanıtını vermek lazım: Müşteri onlardan değil de neden sizden alsın? İnternetten yapılan ticaretlerde, alım-satım olaylarında karşı tarafa güvenmek her zaman zor olmuştur. Bu yüzden önce güvenilir sitelerde yani sahibinden.com, gittigidiyor.com n11.com trendyol.com hepsiburada.com gibi sitelerde mağaza açın. Bir süre araştırmada bulunun. Kendinizi test edin. Yazılanları okuyun. Piyasada çok ilan sitesi var ama doğrusunu söylemek gerekirse çoğunun hiçbir faydasını göremedik. Zaten ziyaretçi sayısı az sitelere ilan koymanın hiçbir etkisi olmaz kimse göremedikten sonra. Asıl önemli olan her yerde ilanı olmak mı yoksa bize faydası, getirisi olan yerlerde olmak mı?

Son olarakte e ticarette diğer bütün işlerde olduğu gibi gerekli ve yeterli olan tek şey cesaret! Cesaretli olur ve bir işe başlarsak zaten onun gerisi gelir. Sabredip beklediğimiz zaman, zamanla bu işi ne kadar başardığımızı göreceğiz.Sizde Eticarette başlamak ve kendi sayfanızda nasıl kategori resim ve seo yapacağım diye endişe ediyorsanız doğru yerdesiniz müşterilerimize kategori yönetimi resim ve seo alanında katkı sağlıyarak onların satışlarını arttırıyoruz.